Târgu Mureș a caștigat derby-ul etapei

dinamo tgmDerby-ul etapei a-20-a l-a reprezentat partida dintre ASA Târgu Mureș și Dinamo, câștigat de gazde cu 2-1.

Ambele echipe au început bine, ASA ratând ocazii prin Manolov și Bumba, iar Dinamo prin Cristescu, Filip și Bilinski.

Cu 2 minute înainte de pauză, Bilinski înscrie cu capul din centrarea lui Elhamed.

Din minutul 58, Dinamo a rămas în 10 după ce Machado a primit cartonașul roșu după un fault asupra lui Bumba.

Gabi Mureșan a reușit să întoarcă rezultatul marcând de două ori în minutele 66 și 72. Meciul s-a terminat 2-1 pentru ASA, care s-a apropiat la 5 puncte de liderul Steaua.

Echipele de start:

ASA Tg. Mureş: Stăncioiu – Feussi, Bejan, M. Constantin, L. Sepsi – G. Mureşan, N’Doye – Bumba, Cl. Voiculet, Hora – Manolov

Rezerve: Viciu, Gorobsov, Gonzalez, Zicu, D. Goga, Axente, Hanca

Dinamo: Naumovski – Bărboianu, Machado, Bunoza, S. Filip – N. Grigore, Elhamed – Matei, Cristescu, Alexe – Bilinski

Rezerve: Marc, Grozav, Rotariu, Durimel, Boubacar, Serginho, Niculae