Steaua și Pandurii în finala Cupei Ligii Adeplast

colce steauaSteaua s-a calificat în finala Cupei Ligii Adeplast, deși a pierdut în fața Astrei Giurgiu cu 2-0.

Chiar dacă în această seară steliștii au făcut un joc slab, meciul câștigat cu 3-0 în turul semifinalei a ajutat trupa lui Gâlcă să se califice în finală.

Cele două goluri ale giurgiuvenilor au fost marcate în minutul 70 de către Fatai după o pasă cu călcâiul a lui Enache. Același Enache a adus și el majorarea scorului în minutele de prelungire. Astra a mai înscris o data prin Chițu, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

De partea cealaltă, Pandurii lui Iordănescu Jr s-au impus aseară cu 3-1 în Ștefan Cel Mare. Cu scorul de 5-2 la general, dinamoviștii au pierdut șansa de a juca, din nou, cu un trofeu pe masă.

Finala Cupei Ligii Adeplast dintre Steaua și Pandurii se va disputa pe 20 mai pe Național Arena.