Steaua, prima victorie din 2017, după 2-0 cu CFR Cluj. Vicecampioana este noul lider

Steaua este noul lider al Ligii 1 după ce a obținut prima victorie din 2017, 2-0, pe Național Arena în fața celor de la CFR Cluj.

Vicecampioana României a reușit să câștige primul meci în acest an, marcând două goluri în poarta ardelenilor pe final de meci.

Gnohere a deschis scorul în minutul 85 printr-o fază frumoasă contruită de roș-albaștrii, iar Ovidiu Popescu a închis tabela la 2-0 în minutele de prelungire cu un gol superb din lovitură liberă.

De cealaltă parte, ospeții au fost mai periculoși în prima parte a meciului, atunci când au avut și o bară.

În urma victoriei de duminică Steaua a urcat pe locul 1 în clasament cu 27 de puncte, depășind Viitorul, care joacă luni seara, la Constanța contra lui Dinamo.

CFR Cluj este pe locul cinci în Liga 1 cu 22 de puncte.