Remiză albă între CFR Cluj și U Cluj

cluj cfrPrima semifinală a Cupei României le-a adus față în față pe CFR Cluj și Universitatea Cluj. Derby-ul insolvenților s-a terminat la egalitate 0-0, iar echipa care va intra în finală se va afla în meciul retur.

“Șepcile roșii”, sub conducerea noului antrenor Adrian Falub, puteau să facă un pas important către accederea în finală, mai  ales că din minutul 8 au jucat cu om în minus. Cornel Ene a fost eliminat după un fault dur asupra lui Valentin Lemnaru, dar acesta din urmă nu a reușit să înscrie de la punctul cu var. În prima repriză Ceppelini a fost aproape să înscrie din lovitură liberă, dar mingea a lovit transversala.

La începutul reprizei secunde , CFR a avut câteva faze periculoase în preajma careului advers, în rest fazele de gol au fost nule.

Returul partidei dintre CFR Cluj și Universitatea Cluj se va disputa pe terenul “studenților” pe 1 aprilie.

Echipele de start:

CFR: Mincă – Jakolis, Larie, C. Ene, Tiago Lopes – Muniru, Carp – Deac, Chanturia, Jazvic – Tade

U Cluj: Veselovsky – Jovanovic, Skvorc, Neag, Ciupe  – R. Costin – V. Morar Viveiros, Ceppelini, L. Kovacs – Lemnaru