Real Madrid și Manchester City, primele semifinaliste ale Ligii Campionilor

Real Madrid și Manchester City sunt primele echipe calificate în semifinalele Ligii Campinilor în sezonul 2015-2016.

Madrilenii au reușit să întoarcă rezultatul de 2-0 din tur și să se apropie de cea de-a 11-a Cupă/Ligă a Campinilor.

Cristiano Ronaldo a fost omul meciului după ce a înscris de trei ori și a adus victoria în tabăra echipei sale.

Ronaldo nu a stat prea mult pe gânduri iar în minutele 16 și 17 făcea deja 2-0.

570d5cea95f9cf9632000001

Pentru a asigura calificarea lui Real Madrid, CR7 a închis tabela în minutul 77 dintr-o lovitură liberă executată perfect de la 20 de metri.

În celălalt meci al serii, PSG-ul lui Ibrahimovic a ratat printre degete calificarea, în fața echipei antrenate de Manuel Pellegrini.

Singurul gol al meciului a fost marcat de cel mai scump transfer din istoria lui City, Kevin De Bruyne, în minutul 77, după ce Aguero a ratat un penalty în prima repriză.

Miercuri seară vor avea loc celelalte două partide din sferturile celei mai tari competiții europene.

Atletico Madrid primește vizita Barcelonei, care a învins în tur cu scorul de 2-1.

Benfica va juca pe teren propriu în compania celor de la Bayern. Meciul va începe de la 1-0 pentru nemți.