Real Madrid, scorul serii în Champions League. Care sunt toate rezultatele de marți

Real Madrid a început etapa a treia din grupele Champions League cum nu se putea ma bine, victorie categorică, pe teren propriu, 5-1 cu Legia.

Chiar dacă Ronaldo nu a reușit să marcheze, el și-a ajutat colegii la marcarea a două dintre cele cinci reușite.

Bale a deschis scorul în minutul 16, pentru ca în minutul 20, Real să aibă deja 2-0 după autogolul lui Jodlowiec.

Oaspeții au redus din diferență două minute mai târziu printr-un penalty executat de Radovic, însă nu i-a ajutat prea mult.

Madrilenii au mai înscris de trei ori prin Asensio, Lucas Vazquez și Alvaro Morata.

Tot marți s-a jucat și Club Brugge și FC Porto, oaspeții învingând cu 2-1.

Sevilla a câștigat și ea pe terenul lui Dinamo Zagreb cu 1-0, în timp ce Leicester și-a continuat parcursul excelent din Champions League cu o nouă victorie, de data aceasta în fața lui FC Copenhaga.

Leverkusen și Tottenham și-au împărțit punctele într-un meci de 0-0, la fel ca și TSKA Moscova și Monaco, scor 1-1.

Juventus a învins cu 1-0 acasă la Lyon, în timp ce Dortmund a reușit și ea victoria pe terenul lui Sporting, scor 2-1.