Pandurii-Dinamo scor 2-1 în Cupa Ligii

Dinamo a început cu stângul primul meci oficial din 2015, pierzând în fața pandurilor lui Iordănescu Jr cu 2-1.

După o serie rușinoasă de înfrângeri în meciurile amicale, dinamoviștii nu regăsesc gustul victoriilor, clacând și în această seară la Târgu Jiu.

M.Roman a deschis scorul în minutul 8 pentru gorjeni după o fază realizată de Pintilii, sosit de câteva zile din Arabia Saudita. Steliano Filip a adus egalarea în minutul 78, după bara lui Marius Niculae, ca în final, Eric, abia intrat pe teren să aducă victoria pentru Pandurii.

Returul semifinalei dintre Dinamo și Panduri se va disputa pe 11 martie, pe stadionul din Șoseaua Ștefan Cel Mare.

Echipele de start:

Pandurii: Gliwa – Unguruşan, Cordoş, Vasiljevic, Momcilovic – Anton, Pintilii, Nistor – Buleică (81 Pleaşcă), Nicoară (67 Shalaj) – Roman (83 Eric).

Dinamo: Farnolle – Barboianu, Durimel, Nedelcearu, S. Filip – Cristescu (82 Boubacar), Elhamed – Lazăr (61 Bilinski), Alexe, Grozav (46 Gavrilă) – M. Niculae.