Cultural

HyperFest International Student Film Festival: Ziua a 4-a

Hyperfest

Penultima zi de HyperFest International Student Film Festival a început la ora 11 cu o serie de filme de ficțiune.

11:00 – 13:00

  • WANNABE – Janinis Lenz, Austria
  • ODL – Mihnea Aliciu, România
  • For Life – Leon Livshitz, Israel
  • Zu Gast bei Freunden – Luisa Icar, Elveția
  • Tăcerea – Artur Borusz, România
  • What Follows the Night – Neta Schenitzer, Israel
  • Black Mountains – Joachim Neef, Marea Britanie

Specifice celei de-a 4 zi de HyperFest au fost filmele de animație și experimental.

13:20 – 15:20

  • Call of Cuteness – Brenda Lien, Germania
  • Don Churro – John Zeng, USA
  • ENTER THE BATHYSPHERE – Louise Douveau, Franța
  • ENTRE TES MAINS – Delphine Delannoy, Lisa Baillon, Tsu-Ning Lai, Atiyyah Lallmahomed, Gwenael Renaud, Daphné Westelynck, Franța
  • GPTo  – Maxime Gental, Zoé Pelegrin-Bomel, Edwin Leeds, Pulkita Mathur, Jonathan Valette, Catherine Lardé, Franța
  • HOOKED – Lucil Lepeuple, Margot Cardinael, Zoé Caudron, Benjamin Bouchard, Camille Gras, Marine Boudry, Franța
  • NARANJA – Hanna Isua Barrantes, Columbia
  • Oo-nye-doo – Lisa Heissenberg, Germania
  • OVERRUN – Pierre Ropars, Antonin Derory, Diane Thirault, Jérémie Cotard, Matthieu Druaud, Adrien Zumbihl, Franța
  • Ra Menada – Alice Angeletti, Suedia
  • Sara The Dancer – Tim Ellrich, Germania
  • SHOT – Aemilia Scott, SUA
  • Skateboarding Is Not A Crime  – Cristian Radu, România
  • Sog – Jonatan Schwenk, Germania
  • STOCKHOLM – Jean-Baptiste Aziere, Victor Chavanne, Thomas Némery, Morgane Perrin, Camille Roubinowitz, Franța
  • Taj A Vajdlingban – Peisajul din oală – Klementina Nagy, România
  • TEMPTATION – Camille Canonne, Laura Bouillet, Michael Hoft, Catherine Le Quang, Pauline Raffin, Martin Villert, Franța
  • TWINS ISLANDS – Manon Sailly, Charlotte Sarfati, Christine Jaudoin, Lara Cochetel, Raphael Huot, Fanny Teisson, Franța
  • Vreau – Milena Cnejevici, România
  • YS – François Letty, Léa Arachtingi, Simon Goeneutte-Lefevre, MarionPatin, Yves-Guillaume Pecquet, Jeremy Violier, Franța

Ziua a continuat cu altă serie de filme de ficțiune.

16:30 – 19:30

  • Le Tempse Cogne – Hollow Hours – Camille Picquot, Belgia
  • Jenny Loves Satan – Jenna Bryant, SUA
  • Fereastra – Alexandru Ivan, România
  • Trials – Boya Harizanova, Bulgaria
  • ZAHLTAG – PAYDAY – Felix Kempter, Germania
  • Borderline – Dmitry Konoplov, Israel
  • Molotov Man – Joris Weerts, Olanda
  • LABELLED – Violetta Moshkova, Rusia

Filmul „Breaking News”- Iulia Rugina (ora 20:00-23:00) încheie seria de filme din această zi. Acesta fiind urmat de Q&A.

 

Sursă foto

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Cele mai citite

To Top