Astra – West Ham United, 1-1, în play-off-ul Europa League

Astra a terminat la egalitate, scor 1-1, partida tur din play-off-ul Europa League jucat la Giurgiu contra celor de la West Ham United.

feat-astra

Englezii au fost primii care au marcat în finalul primei reprize după un henț în careu al lui Săpunaru. Arbitrul a dictat lovitură de pedeapsă, iar Noble a transformat penalty-ul.

Cu șapte minute înainte de final, Alibec a restabilit egalitatea, 1-1, după o revenire de zile mari în urma accidentării din meciul România-Albania de la Campionatul European din Franța.

De o altă bucurie au avut parte giurgiuvenii. UEFA i-a permis antrenorului Marius Șumudică să stea pe bancă, acesta fiind suspendat din cauza faptului că a jucat la pariuri.

Meciul retur dintre Astra și West Ham United se joacă joia viitoare de la ora 21.45, în Anglia.